لوگو شرکت صهبا کنیتکس

کنیتکس چیست؟

خلاصه: رنگ کنیتکس یک فرمولاسیون تحت لیسانس شرکت سوئیسی Kenitex Chemicals AG است. کنیتکس پوششی نرم و دارای بافت بر روی دیوار اتاق یا حیاط، نمای ساختمان یا... ایجاد می‌کند؛ که منجر به افزایش مقاومت سطوح در برابر انواع شرایط آب و هوایی می‌شود.

این پست را برای دوستانتان بفرستید

رنگ کنیتکس یک فرمولاسیون تحت لیسانس شرکت سوئیسی Kenitex Chemicals AG است. کنیتکس پوششی نرم و دارای بافت بر روی دیوار اتاق یا حیاط، نمای ساختمان یا… ایجاد می‌کند؛ که منجر به افزایش مقاومت سطوح در برابر انواع شرایط آب و هوایی می‌شود.

کنیتکس چیست؟ کنتکس که مواد تشکیل دهنده آن رزین سنتیک، پرلیت، پنبه نسوز و… است، ضخامت بیشتری به نسبت رنگ‌های معمول دارد. انواع رنگ کنیتکس به وسیله پیستوله با سرعت و شدت بالا و گاهی اوقات هم با غلطک، به سطح مورد نظر، پاشیده می‌شود تا تمامی حفره‌ها، سوراخ‌ها و ترک‌های سطح مدنظر را بپوشاند. همچنین از رنگ کنیتکس برای نقاشی فلز، سیمان، سنگ و… استفاده می‌شود.

زمانی که قصد نقاشی ساختمان با رنگ کنتکس را دارید، به یاد داشته باشید که:

یک نقاش حرفه‌ای وظیفه‌ای بیش از رنگ آمیزی دیوارها دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی‌جان ساختمان دارد. او مانند خالقی است، که سعی در خلق اثری هنری دارد.

کنیتکس چیست؟

همان طور که برایتان گفتیم، رنگ کنیتکس پوشش مخملی مانندی دارد که به هنگام کشیدن دست‌تان بر روی آن، می‌تواند بافت آن را حس کنید. برای حفظ کیفیت این رنگ در شرایط جوی متفاوت، انواع متفاوتی از این رنگ مانند رنگ کنیتکس روغنی، اکریلیک و پلاستیکی تولید شده است که هر کدام مناسب فضای متفاوتی هستند. وابسته به سلیقه افراد می‌توان آن را در دسته زیباترین رنگ ساختمان قرار داد.

رزین به کار رفته در این نوع رنگ بر اثر مقاومتی آن به نسبت دیگر رنگ‌ها برای نقاشی ساختمان افزوده است. در مطلب کاربرد رزین چیست به ویژگی‌های کاربردی این ماده در انواع رنگ پوششی و تزینی به تفصیل پرداخته شده است.

انواع رنگ کنیتکس

نگ کنتکس در 3 نوع تولید و استفاده می شود. که شامل کنیتکس روغنی، پلاستیک و اکریلیک می‌باشد. تفاوت اصلی این سه نوع، مربوط به حلال مورد استفاده در آن است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شوید:

به خبرنامه صهبا بپیوندید تا از آخرین مقالات ما مطلع شوید

بیشتر ببینید و بدانید!

رنگ ونیل امولوسیون
محصولات

رنگ تمام پلاستیک

رنگ پلاستیک امروزی حاوی ذرات پلاستیکی میکروسکوپیِ چسب، بتونه و رنگدانه هستند که در آب حل می شوند. این رنگ ها محلول در آب هستند، اما در هنگام خشک شدن،تقریبا ضد آب می شوند. چسب استفاده شده در رنگ پلاستیک می تواند از انواع مختلف مواد مانند وینیل باشد. این رنگ ها در دو گروه رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک به بازار عرضه می شوند.

محصولات

رنگ آکریلیک (نیمه براق)

رنگ های آکریلیک بر پایه رزین های آکریلیک ساخته می شوند. این رنگ ها در دو دسته پایه حلال و آبی فرموله و تولید می گردند. رنگ آکریلیک بر پایه آب سازگاری بالایی با محیط زیست دارد و می توانند جایگزین مناسبی برای رنگ های روغنی آلکیدی معمول در رنگ ساختمانی باشند. چسبندگی بالا، خواص ضد رطوبت، تنوع در براقیت و فام های رنگ های آکریلیک سبب شده است تا در سطوح مختلف از این رنگ استفاده گردد.

مشاوره رایگان دریافت کنید!